Відділення інтенсивної терапії та ранньої реабілітації дітей з перинатальною патологією

                                                      Нет ничего выше и прекраснее, чем давать счастье многим  людям.

                                                                                                                                                      Л.В. Бетховен.

 

На базі НДСЛ «Охматдит» одним з перших в Україні в 1976 році було створено відділення патології новонароджених. Завідувала відділенням Бомко Олена Іллівна. У 1986 році відділення було реорганізовано у відділення недоношених дітей № 2. У 2010 році у зв'язку з впровадженням сучасних неонатальних технологій воно було перейменовано у «відділення інтенсивного виходжування та ранньої реабілітації новонароджених з перинатальною патологією». З 1986 року і по сьогодні відділенням завідує Старенька Світлана Яківна

  Відділення оснащене сучасним неонатальним обладнанням провідних світових виробників, розраховане на 25 ліжок сумісного перебування матері і дитини та є клінічною базою кафедри неонатології НМАПО ім. П.Л. Шупика.

У нас працює високо професійний колектив, що має багаторічний досвід надання медичної допомоги таким дітям. Наші співробітники постійно підвищують свій професійний рівень, лікарі проходили стажування у провідних клініках Канади, Польщі, Німеччини.

Щорічно у нас отримують високоспеціалізовану лікувально-діагностичну, реабілітаційну та консультативну допомогу понад 300 дітей з м. Києва та регіонів України. Це:

 - новонароджені, в тому числі недоношені з вагою менше 1500 гр, діти з важкою перинатальною патологією, які потребують лікування з використанням неінвазивної респіраторної підтримки СРАР, тривалого парентерального харчування, фототерапії, корекції метаболічних порушень, проведення антибактеріальної терапії, кардіо-респіраторного моніторингу, ранньої реабілітації за винятком дітей з важкими дихальними розладами, які вимагають проведення апаратної ШВЛ, передопераційної підготовки і дітей з гострими кишковими інфекціями. До нас надходять діти з усіх регіонів України для проведення лазерної коагуляції аваскулярних зон сітківки при порогових стадіях ретинопатії.

У відділенні всім дітям проводиться скринінг слуху, офтальмологічний скринінг, діти спостерігаються дитячим неврологом, при необхідності, консультативно-діагностичну допомогу надають дитячі хірурги, кардіохірурги, мікрохірурги, нейрохірурги, фахівці Метаболічного центру, офтальмологи, генетики, ендокринологи, отоларингологи, ортопеди. Консультативну лікувально - діагностичну допомогу найскладнішим пацієнтам надають працівники кафедри неонатології НМАПО імені П.Л. Шупика, при необхідності, кафедр Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, співробітники науково-дослідних інститутів.

У відділенні використовуються всі можливості діагностичного обстеження: УЗД; променева діагностика, в тому числі КТ, клініко-лабораторне, біохімічне, імунологічне, вірусно-бактеріологічне, медико-генетичне обстеження, ЕЕГ.

З травня 2011 року у нас широко використовується модель неонатального догляду «мама-кенгуру», а це означає, що мати, члени родини беруть найактивнішу участь у виходжуванні своєї дитини, а дитина постійно відчуває любов і турботу своїх батьків.

Відділення одне з перших в Україні створило кабінет для подальшого катамнестичного спостереження за дітьми (тут вказати посилання на розділ «кабінет катамнестичного спостереження, розробив систему ранньої реабілітації, яка спрямована на зниження захворюваності і підвищення якості життя наших маленьких пацієнтів.

  Лікарі відділення завжди готові прийти на допомогу з тим, щоб ваш малюк зростав здоровим і щасливим.

 

Неонатологический центр

logo.jpg

Материалы для скачивания