Кафедра неонатології

Кафедра неонатології створена у 1977 р. першою в Україні, другою у колишньому Радянському Союзі у зв’язку з розвитком неонатології як науки і практики в усіх економічно розвинених країнах світу, необхідністю розвитку і впровадження сучасних методів медичної допомоги новонародженим та післядипломного навчання лікарів з питань фізіології, патології та інтенсивної терапії новонароджених.

Протягом 1977-1996 рр. кафедру очолювала засновник неонатології в Україні доктор медичних наук, головний неонатолог МОЗ України в період 1977-1992 рр., заслужений лікар України професор С. П. Катоніна. З 1996 р. кафедрою завідує доктор медичних наук, професор Є. Є. Шунько (учениця професора С. П. Катоніної).

У складі кафедри працюють: зав. кафедрою професор Є. Є. Шунько, професор Пясецька Н. М., д. мед. н. Ященко Ю. Б. (за сумісництвом), доцент Лакша О. Т., доцент Кончаковська Т. В., доцент Костюк О. О., доцент Краснова Ю. Ю., асистент Сюрха Ю. П. (за сумісництвом). Продовжують навчання 4 клінічних ординатори, 2 магістри, 1 очний аспірант та 2 заочних аспіранти.

Кафедра неонатології є опорною кафедрою центрального методичного кабінету вищої освіти за спеціальністю «Неонатологія».

Навчальними, науковими та лікувальними базами кафедри є НДСЛ «Охматдит», пологовий будинок №7 м. Києва, пологовий будинок №1 м. Києва, міська дитяча клінічна лікарня №1 м. Києва, КОЦОЗМіД Київської області.

На кафедрі проводяться семінарські та практичні заняття за матеріалами програм підтримки грудного вигодовування, практики «Лікарня дружнього ставлення до дитини», первинної реанімації новонароджених, в процесі навчання, на яких лікарі неонатологи, педіатри, акушери-гінекологи, лікарі загальної практики, сімейної медицини проходять підготовку з відпрацюванням практичних навичок на манекенах.

При проведенні занять використовуються комп’ютери, мультимедійний проектор для демонстрації матеріалів лекцій, семінарських та практичних занять. Для оптимізації процесу підготовки лікарів неонатології до заключного комп’ютерного іспиту з неонатології на кафедрі є 6 комп’ютерів зі встановленою та затвердженою програмою атестації.

Викладачі кафедри неонатології беруть участь у роботі комісій МОЗ України в областях під час проведення перевірки якості надання лікувально –профілактичної допомоги дітям і матерям, організації та проведенні науково-практичних конференцій, у міжнародних симпозіумах, конгресах і форумах з актуальних питань неонатології та педіатрії.

Кафедра неонатології є опорною кафедрою центрального методичного кабінету вищої медичної освіти МОЗ України. 

Неонатологический центр

logo.jpg

Материалы для скачивания