Відділення інтенсивної терапії новонароджених


 «Вовеки не засыхает вода в дающих колодцах.

Чем больше от сердца отрываешь, тем больше в нем остается.»

 А.Вознесенский

 

Відділення інтенсивної терапії новонароджених НДСЛ «ОХМАТДИТ» було створено у грудні 1988 року і спочатку носило назву «відділення реанімації новонароджених». Відділення має сертифікат «Лікарня, доброзичлива до дитини.»

Завідувачка відділенням інтенсивної терапії новонароджених - Ніконова  Лариса Василівна.

У відділенні надається медична допомога найвищої категорії складності новонародженим:

  • хворим недоношеним
  • доношеним новонародженим з важкою перинатальною патологією,
  • дітям першого місяця життя після хірургічних операцій на серці (переведені з НПЦ дитячої кардіології та кардіохірургії)
  • новонародженим з вродженими вадами розвитку та хірургічною патологією.

Кожного року у відділення поступає для лікування більше 200 новонароджених з міста Києва та усіх регіонів України, і більшість з них – це глибоко недоношені діти (до 70%). Жодне інше відділення інтенсивної терапії новонароджених в Україні не має такого досвіду надання  медичної допомоги і виходжування дітей з масою тіла менше 1500 г та дітей з вродженими вадами розвитку, що потребують хірургічної корекції.

Відділення оснащено сучасною аппаратурою провідних виробників світу. Лікарі відділення проходили стажування в Канаді, Німеччині, Росії, регулярно підвищують кваліфікацію у вищих медичних навчальних закладах післядипломної освіти України.

У відділенні інтенсивної терапії є можливість проводити діагностичні обстеження: клініко-лабораторне, біохімічне, імунологічне, медико-генетичне, метаболічне, вірусно-бактеріологічне, променеву діагностику (ультразвук, комп'ютерна томографія, рентген),  електроенцефалографію, а також інвазивні обстеження (бронхоскопія, лапароцентез). Консультативну допомогу новонародженим надають лікарі різних спеціальностей лікарні та медичних закладів Києва.

Консультативну та лікувальну допомогу новонародженим у відділенні надають співробітники кафедр неонатології, отоларингології, дитячої анестезіології НМАПО імені П.Л.Шупика, дитячої хірургії НМУ імені О.О.Богомольця.

У відділенні впроваджуються новітні технології інтенсивної терапії новонароджених: пролонгована штучна вентиляція легень, неінвазивна респіраторна підтримка, парентеральне харчування, в тому числі тривале повне парентеральне харчування, корекція важких метаболічних розладів, порушень імунітету, застосовуються сучасні інкубатори для створення термостабільного середовища, проводиться моніторинг життєво-важливих функцій, тощо.

Лікарі відділення спільно з Українським медичним центром дитячої офтальмології та мікрохірургії ока проводять спостереження і лікування дітей з ретинопатією недоношених. Оскільки порогові стадії ретинопатії потребують негайного оперативного втручання, лазерна коагуляція аваскулярних зон проводиться негайно і безпосередньо у відділенні, навіть дітям, яким проводять штучну вентиляцію легень, що дозволяє попередити відшарування сітківки і розвиток сліпоти у дітей.

Лікарі та медсестри, які пройшли школу відділення інтенсивної терапії новонароджених, працюють у багатьох медичних закладах України та за її межами. Відділення є базою підготовки студентів вищих та середніх медичних закладів, лікарів-інтернів, а також лікарів, що підвищують свою кваліфікацію.

Ми приходимо у цей світ, і кожен іде своїм шляхом: когось він приводить до багатства, когось до влади, і лише одиниць - до щастя. Філософ Платон відкрив закон щастя: „Шукаючи щастя іншим, ми знаходимо своє власне,” - цього принципу ми завжди дотримуємося, рятуючи життя наших маленьких пацієнтів.

 

Неонатологический центр

logo.jpg

Материалы для скачивания